انواع کانکس اداری

کانکس اداری یا مدیریتی نیز دسته دیگری از انواع کانکس می باشد. که برای مدیریت پروژه ها یا اتاق جلسه و کنفرانس و یا سالن گردهمایی کاربرد دارد. معمولا ابعاد این سازه ها نسبت به گونه های دیگر بزرگتر بوده و گاها بصورت سازه های بزرگ ساندویچ پانل در محل اجرا می شوند. و مانند یک دفتر اداری با اتاق بندی های گوناگون عمل می کند. و حتی ممکن است فضای برای استراحت کارکنان در هنگام شب نیز داشته باشد. البته ابعاد های بزرگ آنها قابلیت جابجایی نداشته و برای جابجایی آنها باید دمونتاژ و مجددا در محل جدید مونتاژ شود.

کانکس اداری از جهات مختلفی مورد برسی قرار می گیرد. و تعاریف متفاوتی از آن در صنعت پیش ساختگی شده است. که گاها به دفاتر دو طبقه نیز اشاره دارد. اما بصورت ساده می توان گفت فضایی اداری که می تواند مدیریتی یا دفتر فروش باشد. با هر ابعاد و شکل ظاهری را شامل می گردد.

انواع کانکس سفارشی

این دسته شامل مواردی می شود که خریدار به دنبال طرحی جدید با قابلیت های اختصاصی بوده که می بایست بصورت ویژه بر روی آن کار شود. کانکس سفارشی معمولا دارای کاربری های لوکس و فروشگاهی بوده اما بعضا نیز برای کاربرد های صنعتی و دستگاه های خاص نیز سفارش داده می شود. این سازه ها با عبور از مراحل طراحی و فیلتر های آنالیز فنی به مرحله اجرا رسیده و معمولا بصورت از پیش ساخته شده نمی باشند.

کانکس فروشگاهی

از این سازه ها برای استفاده در بازار موقت، نمایشگاه ها، مراکز فروش میوه و تره بار و… استفاده می شود. همچنین در مدارس هم می توان برای فروش تغذیه به دانش آموزان از این نوع سازه استفاده کرد استفاده نمود. در بازارچه های موقت نیز بعنوان یک غرفه ی فروش از این کانکس ها استفاده می گردد. این دسته از کانکس ها به عنوان کانکس های ارزان شناخته می شوند. و می توانند بسیار شبیه به کانتینر هستند.

کانکس های فروشگاهی می‌توانند در ابعاد مختلفی از جمله چند ضلعی  و با مصالح مختلفی از جمله شیشه، فایبرگلاس، به ‌صورت ساخت در محل مورد استفاده قرار بگیرند. جالب اینجاست که به راحتی می توان این دسته از کانکس ها را با کمک پیچ و مهره به یکدیگر متصل کرد.

همچنین وجود مواردی همچون کپسول آتش نشانی، سیستم تهویه، سینک ظرفشویی، ویترین، وسایل گرمایشی و سرمایشی و… ضروری است.

https://metacontin.com/%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D9%87-40-%D9%85%D8%AA%D8%B1%DB%8C/

کانکس مدرسه

اگر سری به استان کرمانشاه و شهر سرپل ذهاب بزنید. مطمئنا با کانکس های مدرسه روبرو خواهید شد. کانکس هایی که در راستای تعلیم و آموزش مورد استفاده قرار می گیرند. این کانکس ها نه تنها برای مناطقی که به واسطه سیل یا زلزله دچار تخریب شده اند مورد استفاده قرار می گیرد. بلکه برای مناطق روستایی و عشایری و البته مناطق محروم، مدارسی را به وجود می آورند. این دسته از کانکس ها می تواند با تعداد کلاس های مختلف و همچنین ابعاد متفاوت طراحی و تولید شوند.

از ساختاری دو لایه برخوردارند. و در بین دو لایه آن معمولا از عایق حرارتی و صدا استفاده می شود.

عوامل موثر بر قیمت کانکس

کانکس ها بخش مهمی از سازه های پیش ساخته را تشکیل می دهند که هر ساله تعدادی زیادی از آن ها تولید شده و در اختیار مردم قرار می گیرد. به صورت کلی کانکس دارای کاربردهای مختلفی است که هر کدام از آن ها باید جدی گرفته شود. این سازه در ابعاد و سایزهای مختلفی تولید می شود و شما می توانید با توجه به شرایط شخصی خود، بهترین انتخاب ممکن را برای خودتان داشته باشید. در این مطلب می خواهیم که به بررسی کامل و دقیق عوامل موثر بر قیمت کانکس بپردازیم. مسلما با در نظر گرفتن این عوامل می توانید تصمیم بهتری در هنگام خرید بگیرید.

ابعاد و اندازه کانکس و تاثیر آن بر روی قیمت

همانطور که به آن اشاره کردیم، عوامل مختلفی تعیین کننده قیمت کانکس خواهند بود که ابعاد و اندازه کانکس از مهم‌ ترین آن ها است. به طور کلی هر چقدر که اندازه کانکس بزرگتر باشد، مقدار مواد اولیه برای ساخت آن نیز بیشتر خواهد شد. در نتیجه قیمت نیز با توجه به اندازه کانکس دچار تغییر می شود. اگر شما از کانکس های بزرگ تری استفاده کنید، باید هزینه بیشتری را برای آن پرداخت کنید. ابعاد کانکس دارای استانداردهای مختلفی است که هر کس با توجه به نیاز خود آن ها را انتخاب خواهد کرد. کانکس‌های سه متری، شش متری و دوازده متری از رایج ترین کانکس ها هستند که می توانید آن ها را به سرعت تهیه کنید. خوشبختانه امکان سفارشی کردن کانکس ها نیز فراهم شده است و شما قادر خواهید بود اندازه های دلخواه خود را بدهید و در کمترین زمان ممکن کانکس خود را تحویل بگیرید.

کانکس سرویس بهداشتی

محال است کانکس سرویس بهداشتی را ندیده و یا از آن استفاده نکرده باشید. این نوع از کانکس ها را می توان از جمله پرکاربردترین کانکس های موجود در بازار دانست. به راحتی می توانید آن را در مناطق مختلف مانند معابر عمومی شهر، مساجد، پارک ها، ساختمان های نیمه کاره، دانشگاه، بین راه شهرها و… مشاهده کنید.

0 دیدگاه دربارهٔ «<strong>انواع کانکس اداری</strong>»

دیدگاهتان را بنویسید